czwartek, 6 listopada 2014

Wizyta u Mańka

Czas na szczupaki, więc telefon do Mańka i jedziemy. Droga z Lublina prosta, na pierwszym rondzie jedziemy na Białą Podlaską, potem w prawo, później w lewo i w drzewo :). To jesteśmy. Maniek równy chłop, zawiózł, pokazał i łówcie. Po 10 minutach tatko coś ma. Okoń jak koń, zdrowy czterdziestak. Po co zdjęcie, 10 minut i taka ryba, będzie dobrze. Nie było, do 11 słabo. Potem szczupłe się trochę obudziły, jednak mamusiek (tak się nastawiliśmy) nie było. Kilka króciaków i okonki. Klimat tam jest świetny i chce się wracać. Co uczyniliśmy dwa dni temu, jednak zdjęć z tej wyprawy brak.
 Straż graniczna na motorkach To nie Mańkowe, to już Bug, znaczy kawałek Bugu

Drugim razem było więcej ryb. Łowiłem na gumy, główki 2-3g. Zmieniłem technikę prowadzenia i dało to efekty, jednak mamusiek dalej nie było. Co dziwne, brak oznak żerowania na wodzie, czasem okonek pogonił drobnicę i tyle. Spotkaliśmy dwóch kolegów z Lublina, okazało się, że jesteśmy z tego samego koła. Mały ten świat. Fajnie się łowiło i gadało.

Tatko na koniec powiedział: Ja tu jeszcze przyjadę i im nie daruję!!!:)


2 komentarze:

 1. U tego Mańka to starorzecze ? Agroturystyka ? Prywatne ?
  Senior coś posępną minę ma ! :) Chyba nastawiliście się na mega ryby a tu bańka u Mańka wyszła. ;) Szkoda, że nie zrobiłeś fotki temu dużemu garbowi !
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prywatne, około 50 hektarów terenu nad Bugiem i nie ma połączenia z Bugiem.
   Tu się zapoznasz: http://www.bagnaumanka.pl/oferta.html. Senior zmęczony był po całym dniu machania, faktycznie nastawiliśmy się na mega ryby, uzbroiliśmy się w żyły 0,27 w razie co. One tam są, tylko wody coraz mniej. Pozdro

   Usuń